خودکفایی در ساخت قالب رینگ ساینا

  1. صفحه اصلی
  2. اخبار
  3. خودکفایی در ساخت قالب رینگ ساینا
قالبهای بزرگ صنعتی سایپا دانش بنیان
قالبهای بزرگ صنعتی سایپا دانش بنیان

خودکفایی در ساخت قالب رینگ ساینا

مدیر عامل شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا از خودکفایی در ساخت قالب رینگ خودروی سواری ساینا خبر داد.
مجید رمضانی ، مدیر عامل شرکت قالب های بزرگ صنعتی سایپا از ساخت قالب رینگ خودروی ساینا در این شرکت خبر داد و گفت : شرکت رینگ سازی خرمشهر تولیدکننده رینگ خودروی ساینا طی درخواستی به شرکت قالب ها اعلام کرد که یکی از قالب های وارداتی آنها دچار مشکل شده و باید در اسرع وقت نسبت به بهسازی آن اقدام شود .

وی افزود: این نوع از قالبها از خارج کشور وارد می شد و به دلیل تکنولوژی خاص در داخل کشور قابلیت ساخت نداشت و برای مهندسان شرکت قالب ها نیز ناشناخته بود.

رمضانی ادامه داد : پس از جلسات متعدد از سوی شرکت قالب ها برای طراحی و ساخت قالب ها اعلام آمادگی شد و با اطلاعات اولیه مهندسان شرکت شروع به طراحی قالب مد نظر کردند.

مدیر عامل شرکت قالب ها با بیان اینکه که از دو هفته برای طراحی این قالب زمان صرف شد ، بیان کرد : در این طراحی مجدد ضعف ها و ایراداتی که از گذشته در این قالب ها وجود داشت نیز توسط مهندسان داخلی برطرف شد و پس از پایان طراحی ، مدیران شرکت خرمشهر، طراحی را تایید کردند.

وی با بیان اینکه این قالب در مرحله ساخت قرار دارد ، خاطرنشان کرد : ریخته گری و ماشین کاری اولیه برخی از اجزای قالب صورت گرفته و ادامه مراحل ساخت نیز در حال انجام است.

رمضانی تاکید کرد : این نوع از قالب ها تاکنون است از طریق واردات تامین می شده اما اکنون برای نخستین بار تولید آن در گروه سایپا صورت گرفته و کشور در این زمینه به خودکفایی رسیده است .

مدیر عامل شرکت قالب های سایپا با بیان اینکه داخلی سازی این قالب ها مانع خروج ارز از کشور شده است ، گفت : اقلام استفاده ‌شده در طراحی این قالب ها کاملا در داخل کشور تامین شده و ۱۰۰ درصد ساخت داخل است .

فهرست